Dostawa DPD Pickup GRATIS przy zamówieniu powyżej 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Masażery

( ilość produktów: 13 )

Masażery są to niewielkie, skrywające w sobie dużą moc, urządzenia, służące do odprężenia i zrelaksowania napiętych i bolących mięśni, stawów oraz do usuwania cellulitu. Wyposażone są w specjalne wypustki lub wymienne końcówki, które nadają się do masowania różnych partii ciała, ze zróżnicowaną intensywnością. Oferują rozmaite rodzaje masażu, m.in. masaż wibrujący, masaż shiatsu.

Różne rodzaje masażerów pozwalają dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od indywidualnych potrzeb. Poduszki masujące doskonale zrelaksują kark i dolne odcinki pleców, pistolety do masaży rozbiją spięte po treningu mięśnie, a masażer antycellulitowy pomoże zredukować pomarańczową skórkę.

Jaki masażer wybrać?

Masażer to urządzenie mające za zadanie ułatwić i uprościć wykonanie zabiegu masażu. Co więcej, pozwala na przeprowadzenie tej czynności w domowym zaciszu, w wygodnych warunkach i w odpowiednim dla nas czasie co sprawi, że ta chwila relaksu będzie w pełni komfortowa.

Wśród masażerów elektrycznych mamy do wyboru wiele rodzajów urządzeń. W zależności od przeznaczenia różnią się one sposobem działania i typem wykonywanego masażu. Dlatego przed dokonaniem wyboru należy zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz oczekiwanymi przez nas efektami.

Jeżeli zależy nam na możliwości masażu całego ciała i wszystkich partii mięśni, optymalnym wyborem będzie ręczny pistolet do masażu. Pozwala on na swobodę ruchów, ustawienie optymalnej siły i szybkości wibracji oraz wybór preferowanej końcówki.

W przypadku potrzeby wymasowania szyi i karku lub lędźwiowych odcinków kręgosłupa najlepszym wariantem będzie masażer o charakterystyce masażu Shiatsu. Obracające się wypustki w sposób relaksujący rozluźnią napięte mięśnie i wprowadzą w błogi nastrój.

Masażer antycellulitowy, kierowany głównie do kobiet, ma za zadanie wspomóc trudną walkę z cellulitem. Dzięki systematycznym sesjom pobudzimy przepływ limfy co pomoże redukować cellulit i tkankę tłuszczową.

Czym jest pistolet do masażu i jak działa?

Pistolet do masażu, inaczej massage gun, to elektryczny masażer wibracyjny, który pozwala w łatwy, samodzielny sposób wykonać głęboki masaż perkusywny. Zaletą urządzenia jest jego pełna mobilność, swoboda przenoszenia, nieograniczona kablami oraz duża moc pozwalająca dotrzeć do głęboko położonych tkanek.

Pistolet do masażu z założenia ma poprawiać samopoczucie i stan ciała. Dzięki wysokiej częstotliwości drgań, dochodzącej nawet do 3200 uderzeń na minutę, masaż dociera w głąb tkanek. Skok jaki wykonuje końcówka urządzenia powoduje ubijanie mięśni, które powodują zmiany wewnątrz tkanek. Konsekwencją masażu perkusywnego wykonywanego pistoletem do masażu jest ogólna poprawa samopoczucia i dobroczynny wpływ na powięzi i mięśnie, a także układ nerwowy, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Powięzi i mięśnie stają się rozluźnione, zostaje przywrócona ich elastyczność, co pozytywnie wpływa na przepływ krwi i limfy.

Pistolet do masażu to urządzenie, z którego może korzystać każdy kto chce zadbać o swoje zdrowie, niezależnie w jakim jest wieku, robiąc to w bezpieczny i naturalny sposób. Dla sportowców jest idealnym rozwiązaniem aby stosując w trakcie rozgrzewki pobudzić i przygotować mięśnie i więzadła przed wysiłkiem, a także po treningu przynieść ulgę rozluźniając spięte mięśnie. Użycie pistoletu do masażu po treningu wzmaga przepływ krwi, dzięki czemu przyspiesza się absorpcję substancji odżywczych oraz usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Do tego, minimalizuje się powstawanie zakwasów.

Do korzyści jakie niesie ze sobą używanie pistoletu do masażu zaliczamy m.in.:

 • zwiększenie przepływu krwi
 • rozluźnienie i uelastycznienie powięzi
 • poprawa przemiany materii
 • lepsze odżywienie tkanek
 • rozluźnienie mięśni
 • minimalizowanie zakwasów
 • uwolnienie od bólów napięciowych
 • przyspieszenie rozgrzewki i regeneracji
 • poprawa samopoczucia

Masażer na cellulit - czy pomaga? Jak używać?

Cellulit, zwany powszechnie pomarańczową skórką, to problem, który dotyka głównie kobiety i cechuje się nierównością faktury skóry i widocznością grudek komórek tłuszczowych. Powstaje na skutek zaburzenia przepływu krwi i limfy co prowadzi do utrudnionego wydalania zalegających toksyn i produktów przemiany materii.

Jednym ze sposobów na walkę z cellulitem, obok prawidłowej, zbilansowanej diety i regularnych aktywności fizycznych, jest powtarzalne używanie masażera, który wspomaga proces pielęgnacji i dbania o piękną skórę. Stosując zabiegi masujące stymulujemy krążenie krwi i limfy, poprawiamy mikrokrążenie i rozbijamy skumulowaną tkankę tłuszczową. Wszystko to przyspiesza pożądany proces lipolizy.

Masażer antycellulitowy jest niezwykle pomocny w walce z pomarańczową skórką. Należy jednak zwrócić uwagę, że tylko systematyczne i częste masaże przyniosą oczekiwane efekty. Ważne jest, aby być cierpliwym i wytrwałym, ponieważ pierwsze widoczne rezultaty używania masażera mogą być zauważalne dopiero po kilku tygodniach. Masażer eklektyczny wyposażony jest w kilka wymiennych nakładek o różnych wypustkach pozwalających dostosować rodzaj masażu do różnych partii ciała.

Masaż należy wykonywać w delikatny sposób, robiąc wolne ruchy, o odpowiednim nacisku. Istotne jest, aby kierunek ruchu masażu był zgodny z kierunkiem przepływu limfy - czyli w stronę serca. Dobrą praktyką jest nawilżenie skóry przez zabiegiem, używając do tego balsamu, olejku lub specjalnego żelu antycellulitowego, który wspomoże proces i ułatwi poślizg głowicy masażera. 

Masażer Shiatsu - jak stosować?

Związane z siedzącym trybem życia bóle pleców i szyi oraz towarzyszące im sztywność i napięcie mięśni to powszechny problem dzisiejszych czasów dający o sobie dać nie tylko starszym osobom, ale coraz częściej dotykający osoby w młodym wieku. Brak ruchu nie poprawia sytuacji, dodatkowo powodując usztywnienie powięzi i obrzęki limfatyczne.

Z pomocą jednak przychodzą elektryczne masażery, które pomagają pozbyć się bólów i napięcia mięśni. W problemach wynikających z codziennych złych nawyków i wielogodzinnego przebywania w jednej pozycji doskonale spisze się poduszka masująca, naśladująca masaż Shiatsu. Masaż Shiatsu to japońska technika, która łączy akupunkturę z masażem ciała i usprawnia wewnętrzny przepływ energii. Ponadto:

 • pobudza organizm do walki z czynnikami, które powodują choroby,
 • łagodzi ból,
 • zmniejsza napięcie mięśni w barkach, szyi i karku,
 • reguluje funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego, układu krążenia i układów hormonalnych,
 • pomaga osobom żyjącym w stresie, mającym problemy ze snem, walczącym z dolegliwościami związanymi z menopauzą

Wybierając masażer Shiatsu możesz cieszyć się potencjałem jaki daje ten rodzaj masażu w domu oraz wszędzie tam gdzie tego potrzebujesz. Poduszka wykorzystuje uciskające głowice masujące, z czterema kulami każda, aby jeszcze lepiej rozluźniać mięśnie całego ciała, odwzorowując przy tym ruchy masażysty. Działają one w dwóch kierunkach (zgodnie z ruchem oraz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) automatycznie przełączając się co jedną minutę. Zastosowanie poduszki Shiatsu pozwoli na precyzyjnie rozmasowanie dowolnego odcinka Twojego ciała - pleców, karku, ud. Wystarczy wygodnie usiąść, podłożyć ją pod bolące miejsce i zrelaksować się. Przyniesie to ukojenie dla Twojego ciała i umysłu.

pixelpixelpixelpixel