Dostawa DPD Pickup GRATIS przy zamówieniu powyżej 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Konsole do gier

( ilość produktów: 32 )

Konsole do gier w promocji do -50%

Konsole do gier - czyli niezbędnik każdego gracza!

Konsole do gier to urządzenia, które pozwalają oderwać się od rzeczywistości, zrelaksować się i umilić czas podczas codziennej rutyny. Zapewniają rozrywkę oraz wiele niezapomnianych wrażeń. Wyróżniamy konsole stacjonarne, podłączane do telewizora, na których często istnieje możliwość grania w dwie osoby oraz konsole przenośne, z wbudowaną baterią, pozwalające na zabawę w każdym miejscu.

Konsola retro - z czym to się je?

Konsole retro to gamingowy powrót do lat 90. Do czasów kiedy grami rządziły proste zasady, nikt nie wiedział co to znaczy 3D, a żeby pokonać bossa w ulubionej grze, niejednokrotnie trzeba było poświęcić wiele godzin, często rozpoczynając potyczkę od początku.

Konsole retro wzorują swój wygląd na urządzeniach sprzed kilku dekad, podnosząc przy tym ich funkcjonalność. Dzisiejsze konsole bez problemu podłączymy do dużych, nowoczesnych telewizorów używając złącza HDMI. Niektóre modele oferują również łączność bezprzewodową kontrolerów.

O co więc cały ten szum? Konsole do gier w stylu retro to świetna zabawa dla każdego. Dla młodych graczy, którzy nie znają gamingu z końca ubiegłego wieku - bez Internetu, bez reklam czy płatnych dodatków - to nowe wyzwanie i próba udowodnienia, że są gamerami radzącymi sobie w każdych warunkach. Dla starszych, mają przede wszystkim za zadanie przywrócić beztroskie wspomnienia z lat młodości, kiedy walcząc z przeciwnościami, w pocie czoła, przechodzili kolejne poziomy gier.

Którą konsolę retro wybrać, przenośną czy stacjonarną?

Wydaje się, że wybór pomiędzy konsolą przenośną, a stacjonarną jest oczywisty i uzależniony jest w głównej mierze od dostępnych tytułów gier, ich zaawansowania i jakości grafiki. W przypadku najnowszych dostępnych rozwiązań jest w tym dużo racji, natomiast kiedy spojrzymy na konsole retro, różnice te się zacierają. Ma to związek z tym, że zarówno na jednych i drugich do dyspozycji mamy, w znakomitej większości, te same tytuły.

Jaką więc konsolę retro wybrać? Należy przede wszystkim zastanowić się nad sposobem jej użytkowania. Jeżeli planujemy spędzać wolny czas tocząc wspólną rozgrywkę w rodzinnym gronie, wyborem powinna być stacjonarna konsola retro. Jest to też odpowiednie rozwiązanie do weekendowych game party ze znajomymi, kiedy rywalizacja, a razem z nią skupienie i nerwy, wchodzą na inny poziom. Wtedy gra na dużym ekranie, na pełnowymiarowych padach wydaje się konieczna.

Inaczej natomiast sprawa ma się, kiedy nie mamy czasu lub miejsca, by pozwolić sobie na trochę rozrywki w domowym zaciszu na ekranie telewizora. Przenośne konsole retro, dzięki ich mobilności są dobrym wyjściem z takiej sytuacji. Podróżowanie transportem miejskim nabiera rumieńców, kiedy przemierzając ulice miasta stajemy w szranki z głównym bossem Contry - Red Falconem. Wybierając konsolę All-in-One, np. X12 lub X9, możemy dodatkowo oglądać filmy, słuchać muzyki, a nawet robić zdjęcia.

W co grać - czyli jakie gry na konsolę retro?

Wirtualna rozgrywka na konsolach retro to przede wszystkim gry ośmiobitowe, które pamiętać możemy z Amigi czy Pegasusa. Różnica polega na tym, że nie musimy wkładać odpowiednich dyskietek bądź kartridży, aby cieszyć się zmaganiami - wszystkie gry wgrane są w pamięć i dostępne w łatwy sposób w menu urządzenia. W zależności od konsoli do naszej dyspozycji jest nawet 5000 gier. I nie jest to zainstalowany kartridż 9999999 in 1 ;-) na którym było de facto kilkadziesiąt gier powielonych na wiele różnych sposobów.

Na konsolach retro możemy zagrać w najlepsze gier lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Są to gry platformowe, arcade, logiczne, a także wyścigowe, sportowe i platformowe. Wśród tytułów znajdziemy m.in.: Super Mario, Contra, Arkanoid, Pacman, Robocop, Donkey Kong, Mortal Kombat, Bomber Man, Popeye, Turtles, Tetris, Chip & Dale, Tekken, Dragon Ball, Tanks, Tony Hawk's Pro Skater 2, Pacman, Sonic, Grand Theft Auto, Metal Slug, Mortal Kombat.

Dlaczego warto kupić konsolę retro?

Konsole retro są doskonałym powrotem do przeszłości. Dzięki rodzajowi gier i wyglądowi konsoli możemy, niczym doktor Brown i Marty McFly, cofnąć się w czasie, do sielankowych chwil sprzed lat. 

Konsola retro to ten rodzaj urządzenia, który świetnie sprawdzi się w każdym domu, i przez wiele kolejnych lat będzie sprawiał, że chętnie się do niego wraca. Jest to również, kolejna po nauce jazdy na rowerze, rzecz której jako dumni rodzice możemy nauczyć nasze dziecko. Chwile spędzone na wspólnym pokonywaniu kolejnych poziomów zapiszą się na kartach wspomnień na długi czas!

Czemu konsole retro są coraz popularniejsze? Decyduje o tym fakt, że granie na konsoli jest mobilniejsze i wygodniejsze niż na komputerze, przy biurku. Możliwość zajęcia miejsca na fotelu lub kanapie przed dużym ekranem telewizora sprawia, że jest to świetny sposób na rozrywkę dla całej rodziny. Ważnym powodem przebojowości konsol retro jest też ich stosunek ceny do funkcjonalności i możliwości jakie dają. Są one wielokrotnie tańsze niż ich obecne, najnowocześniejsze odpowiedniki.

pixelpixelpixelpixel