Dostawa DPD Pickup GRATIS przy zamówieniu powyżej 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podkładki chłodzące do laptopa

( ilość produktów: 6 )

Pierwsza, główna funkcja podkładki chłodzącej pod laptopa to obniżenie temperatury komputera, zarówno jego obudowy jak i podzespołów wewnątrz. Odbywa się to przy pomocy zainstalowanych w podkładce cichych i wydajnych wentylatorów zasilanych poprzez kabel USB wprost z laptopa. Drugą, równie ważną funkcją podkładki chłodzącej pod notebook jest kwestia poprawy ergonomii, wygody i komfortu pracy. Podkładka umożliwia ustawienie komputera pod odpowiednim, ergonomicznym kątem bez konieczności trzymania go na kolanach.

Czy warto kupić podkładkę chłodzącą pod laptopa?

Niemal każdy właściciel laptopa, prędzej czy później, będzie musiał zmierzyć się z problemem nadmiernie nagrzewającego się komputera. Przyczyną takiego stanu może być wiele kwestii i czynników. W laptopach gamingowych przegrzewanie wynika z zastosowania podzespołów o wysokiej wydajności, które w trakcie wielogodzinnego grania pracują na najwyższych obrotach. Starszy sprzęt z kolei ma do siebie to, że z biegiem lat wewnętrzne systemy odprowadzania ciepła zostają przykryte warstwą kurzu, a zastosowane między procesorami, a radiatorami pasty termoprzewodzące tracą swoje właściwości. Wszystko to razem znacząco pogarsza skuteczność systemu chłodzącego co w efekcie powoduje pogorszenie wydajności, a nawet wyłączanie komputera.

Również sposób korzystania z laptopa i jego umiejscowienie w trakcie pracy ma wpływ na podwyższone temperatury. Kładąc komputer na kolanach, pościeli, czy kocu, pracując z łóżka lub kanapy, otwory wentylacyjne urządzenia są zasłaniane, przez co efektywność chłodzenia drastycznie spada, a podzespoły nadmiernie się nagrzewają.

Wyjściem z sytuacji może być cykliczne czyszczenie komputera w serwisie, korzystanie z urządzenia wyłącznie na blacie biurka i pogodzenie się z możliwością wystąpienia zjawiska przegrzewania w konkretnych warunkach.

Innym, bardziej rozsądnym, wyjściem jest zakup podkładki chłodzącej pod laptopa. Jest to przydatne rozwiązanie zarówno w przypadku regularnego przegrzewania się komputera, jak i w przypadkach gdy problem pojawia się w trakcie intensywnego i wydajnego wykorzystywania go. Podkładka chłodząca może również pomóc w obniżeniu temperatury laptopa podczas pracy w cieplejszych warunkach otoczenia.

Równie ważnym aspektem w przypadku kiedy zdecydujesz się na podstawkę chłodzącą do laptopa jest ogólna poprawa ergonomii i komfortu pracy za sprawą możliwości ustawienia sprzętu w pożądanej pozycji na biurku, ale także trzymając komputer na kolanach.

Jaką podkładkę chłodzącą pod laptopa wybrać?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podkładki chłodzącej, musisz upewnić się, że będzie ona odpowiednich rozmiarów i Twój laptop będzie do niej pasował. Zazwyczaj podstawki są uniwersalne i nadają się do wielu rozmiarów komputerów przenośnych, warto więc zwrócić uwagę, czy posiada uchwyty podtrzymujące nasz sprzęt przed zsuwaniem się kiedy ustawimy większy kąt pochylenia oraz czy są one wystarczająco solidne, aby utrzymać cięższy komputer.

Istotnym parametrem jest rodzaj zastosowanych wentylatorów. To one bowiem odpowiadają za obniżenie temperatury laptopa i jego podzespołów poprzez nadmuchiwanie chłodnego powietrza. Należy zwrócić uwagę na ich wydajność oraz hałas jaki generują w trakcie pracy. Zasada jest prosta: większy wentylator potrzebuje mniejszych obrotów, aby zapewnić dany przepływ powietrza, przez co generuje mniejszy hałas niż wiatrak o mniejszej średnicy, który potrzebuje dużo wyższej prędkości do uzyskania tej samej wydajności. O ile podczas grania w słuchawkach może to nie mieć dla nas żadnego znaczenia, to podczas pracy warto jednak skupiać się w ciszy. Z pomocą przychodzą tutaj modele wyposażone w funkcję regulowania obrotów wentylatorów. Podkładka chłodząca bierze zasilanie z portu USB w laptopie, warto więc wybrać model, który posiada dodatkowe porty USB, co może być niezwykle przydatne, jeśli nasz komputer ma ograniczoną liczbę portów.

Kluczowa w trakcie korzystania z podstawki może okazać się możliwość zmiany ustawienia kąta pochylenia według preferencji, tak aby używać laptopa w komfortowy i ergonomiczny dla nas sposób.

Z kolei dla graczy interesującym wyposażeniem będzie podświetlenie LED, które zapewni dodatkowe emocje i doznania w trakcie wieczornych rozgrywek.

pixelpixelpixelpixel