Dostawa DPD Pickup GRATIS przy zamówieniu powyżej 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podkładki pod mysz

( ilość produktów: 8 )

Podkładka pod mysz to przydatne akcesorium, które poprawia doświadczenie podczas korzystania z komputera i zapewnia lepszą precyzję oraz wygodę podczas pracy. Jest to mata, która zapewnia gładką i równą powierzchnię gwarantując przy tym pewny ruch i ślizg myszy. Tworzy też pewnego rodzaju ochronę powierzchni blatu, a także spodu myszy przed uszkodzeniem i zarysowaniem.

Czy podkładka pod mysz jest potrzebna?

Mimo, że dzisiejsze myszki bazują na optycznych lub laserowych czujnikach, które bez problemu funkcjonują na praktycznie każdej powierzchni (problemem są powierzchnie szklane, ale i od tego są wyjątki), podkładka pod mysz wydaje się być niezbędnym akcesorium na biurku nie tylko każdego gracza.

Zadaniem podkładki jest zapewnienie wygodniejszej i ogólnie lepszej pracy myszy w trakcie spędzania przez nas czasu przy komputerze. Ma ona wpływ na precyzję działania myszki, zmniejszając opory i poprawiając ślizg przez co ruch kursora na ekranie jest o wiele bardziej płynny i znacznie lepiej kontrolowany. Docenią to głównie osoby grające w gry, gdzie istotą jest pewne i dokładne celowanie, ale uczucia błogiego przesuwania gryzonia doznają również osoby pracujące przy komputerze, poprzez bardziej komfortowe i precyzyjne klikanie w tabelkach ;-).

Podkładka pod mysz to również ochrona dla myszki oraz Twojego miejsca pracy. Korzystając z podkładki zastosowane w myszkach ślizgacze utrzymują swoje właściwości niskiego tarcia przez znacznie dłuższy czas. Spód myszy nie cierpi od nierówności na powierzchni mebla, a sensor ma zapewnioną gładką płaszczyznę, potrzebną do lepszego odczytywania sygnałów o przemieszczeniu myszki. Kolejną wymierną korzyścią ze stosowania podkładki pod mysz jest ochrona blatu biurka przed zarysowaniami.

Jaką podkładkę pod mysz wybrać?

Jeśli ze względu na szeroki wybór i mnogość opcji ciągle zastanawiasz się, jaką podkładkę pod mysz wybrać, istnieje kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Rozmiar: upewnij się, że wybierasz podkładkę odpowiedniej wielkości dla Twojej myszy oraz dopasowanej do biurka. Istnieje kilka standardowych rozmiarów podkładek, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Rozszerzone wersje podkładek pod mysz pozwalają zmieścić nie tylko myszkę, ale także klawiaturę lub laptopa oraz dodatkowe akcesoria, chroniąc praktycznie całą szerokość blatu.
  • Materiał: wyróżniamy podkładki pod mysz miękkie oraz twarde, wśród których istnieje wiele różnych materiałów, z których wykonane są podkładki, m.in. tkanina, skóra, metal lub plastik. Materiałowa podkładka jest najpowszechniejszym rozwiązaniem, który zapewnia optymalne warunki do pracy sensora myszy. Jest miła w dotyku, łatwo się ją czyści i w razie potrzeby przenosi. Dobrze, kiedy materiał, z którego jest wykonana jest hydrofobowy, zapewnia to bezpieczeństwo przed przypadkowymi zalaniami napojami.
  • Grubość: grubość podkładki pod mysz może mieć wpływ na komfort podczas użytkowania i na dokładność ruchów myszy. Grubsze podkładki niwelują nierówności blatu, potrafią być bardziej wygodne i są również dobrym podparciem dla nadgarstków.
  • Właściwości antypoślizgowe: podkładka pod mysz powinna posiadać gumową, antypoślizgową warstwę spodnią, aby zapewnić stabilność podczas nawet najszybszych ruchów gryzoniem
  • Design: podkładki pod mysz są dostępne w różnych wzorach i kolorach, więc możesz wybrać taką, która pasuje do twojego biurka lub stylu. Podkładki z podświetleniem LED będą świetnym uzupełnieniem gamingowego stanowiska. Miłym dodatkiem jest obszycie krawędzi podkładki, dzięki czemu nie będzie się ona strzępiła i zadzierała w trakcie użytkowania.
pixelpixelpixelpixel