Dostawa DPD Pickup GRATIS przy zamówieniu powyżej 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Latarki czołowe

( ilość produktów: 9 )

Latarka czołowa LED to przede wszystkim praktyczność i wygoda. Ten rodzaj latarki wybierany jest przede wszystkim przez turystów, wędkarzy, sportowców, mechaników. Niska waga, nieduże rozmiary oraz wolne obydwie ręce to główne zalety czołówek. Nie oznacza to jednak, że latarki czołowe oferują słabe światło. Wręcz przeciwnie, emitują wystarczająco mocny strumień świetlny, który może być skupiony lub rozproszony. Dostępne w naszej ofercie lampki oferują wiele trybów świecenia i dodatkowe funkcje, jak np. zoom, obsługa gestami dłoni czy magnes.

Jaka latarka czołowa?

Latarka czołowa pozwala na swobodę używania obu rąk w trakcie wykonywania czynności wymagających dodatkowego światła. Jest to więc idealne rozwiązanie dla mechaników, majsterkowiczów, wędkarzy. Za sprawą świecenia w kierunku, na który patrzymy i oświetlania miejsca, dokładnie tam gdzie skierujemy głowę jest niezastąpiona dla służb ratunkowych, turystów, sportowców: biegaczy, rowerzystów, wspinaczy. Ciekawą dodatkową funkcją czołówki będzie możliwość regulacji pochylenia latarki tak, aby dopasować do własnych potrzeb kąt padania strumienia światła. Pomoże to uniknąć bólu karku i pleców powstałych po zbyt długim pochylaniu głowy oraz pozwoli zachować wygodną i komfortową pozycję, np. w trakcie wędkowania.

Latarka czołowa z racji noszenia jej na głowie powinna być możliwie lekka oraz wyposażona w jak najwygodniejszy pasek, tak, aby nie powodował on dyskomfortu przy dłuższym używaniu. Materiał, z którego jest wykonany musi być zarówno mocny i trwały oraz elastyczny i na tyle delikatny, aby nie powodować otarć skóry.

Czołówki powinny być skonstruowane w sposób, aby przede wszystkim dawać szeroką wiązkę światła oświetlającą spore powierzchnie. Na rynku dostępne są także rozwiązania, które pozwalają na zmianę szerokiej wiązki światła na wąską i skupioną. Uzyskuje się to przy pomocy zoomu soczewki lub stosując osobne reflektory do światła szerokiego i światła skupionego.

Dostępność kilku trybów mocy świecenia zagwarantuje dobór odpowiedniej intensywności światła do aktualnych potrzeb. Na otwartej przestrzeni użyjemy pełnej mocy, żeby oświetlić większą powierzchnię terenu, w namiocie natomiast ustawimy latarkę na tryb niski. Pomocną opcją będą tryby nieoślepiającego światła czerwonego lub zielonego. W trakcie wędrówek przyda się też odporność na wodę, kurz i wstrząsy. Zapewni nam to spokojną głowę i brak zmartwień w trudnych warunkach pogodowych.

pixelpixelpixelpixel